

Informacje dla pacjenta i dokumenty do pobrania
Link do sposobu rejestracji - https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/seniorzy-szczepia-sie-przeciw-covid-19
Chcesz umówić się na szczepienie w punkcie szczepień VITO-MED?
Skontaktuj się telefonicznie z naszym konsultantem: 733 922 112 (pn – pt, godz.7:30-15:00)
Jak się przygotować do szczepienia na COVID-19?
W dniu szczepienia trzeba się zachowywać tak, jak zwykle, czyli zjeść posiłek (najlepiej lekki) i przyjąć leki, które się codziennie przyjmuje.
Szykując się na szczepienie warto pomyśleć o odpowiednim ubraniu, by nie przedłużać przygotowań do iniekcji w punkcie szczepień. Panom stanowczo odradzamy koszule z mankietami, krawaty, garnitury, a paniom bluzki zapinane na guziki i żakiety, które trudno będzie zdjąć. Zastrzyk jest podawany w ramię. Przy odpowiednim stroju wystarczy je odsłonić bez zdejmowania ubrania. Najlepszym wyborem jest luźna podkoszulka, na którą można nałożyć sweter czy bluzę. Rekomendujemy styl raczej sportowy niż galowy.
Szczepienia na COVID-19. Jakie dokumenty są potrzebne?
- Dowód osobisty, posiadana dokumentacja medyczna, spis zażywanych leków, okulary.
Okulary będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety przed szczepieniem, koniecznej do kwalifikacji.
Składa się ona z kilkunastu pytań. Można ją wcześniej pobrać tutaj:
wypełnić w domu i przynieść gotową do punktu szczepień. Jeśli nie ma takiej możliwości, kwestionariusz dostaniemy na miejscu.
Wiedząc, jakie leki przyjmujemy, nawet „obcy” lekarz kwalifikujący do szczepienia będzie w stanie ocenić, czy nie ma do niego przeciwwskazań. Gdyby spisanie leków wiązało się z trudnościami, można zabrać ze sobą same leki lub ich opakowania.
Pacjenci są rejestrowani na szczepienie na konkretny dzień i godzinę, a dodatkowo na dobę przed wizytą w punkcie szczepień otrzymują wiadomość sms z przypomnieniem. Osoby posiadające jedynie telefon stacjonarny, mogą podać numer telefonu komórkowego kogoś ze swoich bliskich, a jeśli nie mają takiej możliwości, muszą polegać na swojej pamięci.
Prosimy o punktualne zgłaszanie się do punktu szczepień. Każdy pacjent zostanie zaproszony do gabinetu o wyznaczonej wcześniej godzinie. Wystarczy przybyć na miejsce 5 minut przed umówioną wizytą.
Jeśli nie możesz zgłosić się na szczepienie w wyznaczonym terminie, niezwłocznie poinformuj o tym punkt szczepień, w którym była zaplanowana Twoja wizyta, dzwoniąc pod numer 733 922 112 (pn – pt, godz. 7:30-15:00)
Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania ze specjalnego transportu do punktu szczepień. Mogą z niego korzystać:
- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
- osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
- osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.
Jak umówić transport na szczepienie?
- Zadzwoń kilka dni przed umówionym terminem szczepienia pod numer 32 301 97 35 i poinformuj koordynatora gminnego o terminie i miejscu swojego szczepienia (pon – pt, 8:00 – 16:00).
- Poczekaj aż koordynator skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia formy i terminu transportu do punktu szczepień.